
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 8 |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 60 mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Switching Frequency | 180 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Quiescent Current | 8 mA |
| Packaging | Tube |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 4472
Distributors
pcbx
Unit Price$5.41253
Ext.Price$5.41253
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.41253 | $5.41253 |
| 10 | $4.20406 | $42.04060 |
| 25 | $4.02372 | $100.59300 |
| 50 | $3.85111 | $192.55550 |
| 100 | $3.68591 | $368.59100 |
| 300 | $3.52779 | $1058.33700 |
| 500 | $3.37646 | $1688.23000 |
| 1000 | $3.23171 | $3231.71000 |
